image

 

ČBF 3x3 - Tour 2013 - Základní informace

 

3x3_uvod

 

Nová basketbalová disciplína, která se netají svými olympijskými ambicemi, si nachází cestu i do srdcí českých basketbalových nadšenců. Právě loňská sezóna byla tou první, kdy se celosvětově premiérově pořádaly dlouhodobé soutěže v basketbalu 3x3.  A protože cíle této disciplíny jsou opravdu nemalé, pracuje tvrdě na svém rozvoji.

 

Po loňském premiérovém ročníku na českých hřištích se rozhodla i Česká basketbalová federace udělat další krok kupředu a pro ČBF 3x3 – Tour 2013 si přichystala několik novinek, které, jak pevně věříme, osloví všechny hráče a hráčky, kterým v žilách koluje ta správná basketbalová krev.

 

Letošní ročník tvoří čtyři hlavní turnaje, ze kterých se účastníci kvalifikují na závěrečný finálový turnaj do Prahy. O finálovou účast v případě mužů (Over 18 – Elite) nebo o vítězství v turnaji v případě žen (Over 18 – Elite), které družstvu zajistí účast na závěrečném turnaji, budou družstva bojovat v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a Praze.

 

Ty tam jsou doby, kdy jste si museli během basketbalu 3x3 ničit nohy na betonu. Česká basketbalová federace letos všechny turnaje pro kategorie Elite vybaví mobilními kurty tak, aby bylo zabezpečeno co největší pohodlí a bezpečnost hráčů.

 

Pro přihlášku svého družstva navštivte záložku „Přihláška“ nebo facebookový profil ČBF 3x3 Tour a vyplňte požadované údaje. Vedoucímu družstva bude doručen mail se základními informacemi. Účastníkem turnaje se družstvo stává až ve chvíli, kdy zaplatí vratnou kauci, která na každý turnaj činí 500 Kč. Ta mu bude poté na turnaji vrácena.

 

Elitní disciplína si žádá elitní ceny. Na každém turnaji se hraje o prize money, které pro turnaje ČBF 3x3 – Tour 2013 činí 5 000 Kč pro vítěze, 3 000 Kč pro družstvo na druhém místě a 1 000 Kč pro třetí družstvo. Pro pražské finále jsou vypsány následující odměny – vítěz si získá třídenní zájezd na Eurobasket 2013 včetně cesty, ubytování a vstupenek, právo účasti na 3x3 EuroTour a World Tour. Druhý tým obdrží odměnu ve výši 20 000 Kč a právo účasti na 3x3 World Challange, ze kterého se může kvalifikovat na World Tour. Na třetí tým čeká prémie 10 000 Kč.

 

Zaujala vás letošní podoba ČBF 3x3? Tak neváhejte a přihlaste své družstvo!

 

Termínová listina turnajů ČBF 3x3 - Tour 2013

 

 

 

 

HLAVNÍ PARTNEŘI ČBF 3x3 - Tour

   

Partneři ČBF 3x3 - Tour

   

Mediální partneři ČBF 3x3 - Tour

Česká Televize

Česká Televizewww.ceskatelevize.cz

Radiožurnál

Radiožurnálwww.rozhlas.cz